Part Number : Z60-102-180
Length : 4inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 18.0kgf/mm | 1,008lbs/inch
Usable Stroke : 50mm | 2.0inch
Max Stroke : 55mm | 2.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 4-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-102-180
Length : 4inch
Usable Stroke : 50mm | 2.0inch
Max Stroke : 55mm | 2.2inch
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 18kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-102-180
Length : 4inch
Usable Stroke : 50mm | 2.0inch
Max Stroke : 55mm | 2.2inch
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 18kgf/mm | K-Tuned