Part Number : Z60-127-120
Length : 5inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 12.0kgf/mm | 672lbs/inch
Usable Stroke : 65mm | 2.6inch
Max Stroke : 75mm | 3.0inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-120
Length : 5inch
Usable Stroke : 65mm | 2.6inch
Max Stroke : 75mm | 3.0inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 12kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-120
Length : 5inch
Usable Stroke : 65mm | 2.6inch
Max Stroke : 75mm | 3.0inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 12kgf/mm | K-Tuned