Part Number : Z60-127-160
Length : 5inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 16.0kgf/mm | 896lbs/inch
Usable Stroke : 61mm | 2.4inch
Max Stroke : 70mm | 2.8inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-160
Length : 5inch
Usable Stroke : 61mm | 2.4inch
Max Stroke : 70mm | 2.8inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 16kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-160
Length : 5inch
Usable Stroke : 61mm | 2.4inch
Max Stroke : 70mm | 2.8inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 16kgf/mm | K-Tuned