Part Number : Z60-102-260
Length : 4inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 26.0kgf/mm | 1,456lbs/inch
Usable Stroke : 45mm | 1.8inch
Max Stroke : 51mm | 2.0inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 4-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-102-260
Length : 4inch
Usable Stroke : 45mm | 1.8inch
Max Stroke : 51mm | 2.0inch
-65%
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 26kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-102-260
Length : 4inch
Usable Stroke : 45mm | 1.8inch
Max Stroke : 51mm | 2.0inch
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 26kgf/mm | K-Tuned