Part Number : Z60-102-340
Length : 4inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 34.0kgf/mm | 1,904lbs/inch
Usable Stroke : 42mm | 1.7inch
Max Stroke : 48mm | 1.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 4-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-102-340
Length : 4inch
Usable Stroke : 42mm | 1.7inch
Max Stroke : 48mm | 1.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 34kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-102-340
Length : 4inch
Usable Stroke : 42mm | 1.7inch
Max Stroke : 48mm | 1.9inch
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 34kgf/mm | K-Tuned