Part Number : Z60-127-080
Length : 5inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 72mm | 2.8inch
Max Stroke : 79mm | 3.1inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-080
Length : 5inch
Usable Stroke : 72mm | 2.8inch
Max Stroke : 79mm | 3.1inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-080
Length : 5inch
Usable Stroke : 72mm | 2.8inch
Max Stroke : 79mm | 3.1inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned