Part Number : Z60-127-200
Length : 5inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 20.0kgf/mm | 1,120lbs/inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 66mm | 2.6inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-200
Length : 5inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 66mm | 2.6inch
-65%
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 20kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-200
Length : 5inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 66mm | 2.6inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 20kgf/mm | K-Tuned