Part Number : Z60-127-260
Length : 5inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 26.0kgf/mm | 1,456lbs/inch
Usable Stroke : 53mm | 2.1inch
Max Stroke : 64mm | 2.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-260
Length : 5inch
Usable Stroke : 53mm | 2.1inch
Max Stroke : 64mm | 2.5inch
-65%
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 26kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-127-260
Length : 5inch
Usable Stroke : 53mm | 2.1inch
Max Stroke : 64mm | 2.5inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 26kgf/mm | K-Tuned