Part Number : Z60-152-060
Length : 6inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 6.0kgf/mm | 336lbs/inch
Usable Stroke : 93mm | 3.7inch
Max Stroke : 98mm | 3.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-060
Length : 6inch
Usable Stroke : 93mm | 3.7inch
Max Stroke : 98mm | 3.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 6kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-060
Length : 6inch
Usable Stroke : 93mm | 3.7inch
Max Stroke : 98mm | 3.9inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 6kgf/mm | K-Tuned