Part Number : Z60-152-280
Length : 6inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 28.0kgf/mm | 1,568lbs/inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 77mm | 3.0inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-280
Length : 6inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 77mm | 3.0inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 28kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-280
Length : 6inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 77mm | 3.0inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 28kgf/mm | K-Tuned