Part Number : Z60-152-320
Length : 6inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 32.0kgf/mm | 1,792lbs/inch
Usable Stroke : 54mm | 2.1inch
Max Stroke : 72mm | 2.8inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-320
Length : 6inch
Usable Stroke : 54mm | 2.1inch
Max Stroke : 72mm | 2.8inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 32kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-320
Length : 6inch
Usable Stroke : 54mm | 2.1inch
Max Stroke : 72mm | 2.8inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 32kgf/mm | K-Tuned