Part Number : Z60-152-340
Length : 6inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 34.0kgf/mm | 1,904lbs/inch
Usable Stroke : 55mm | 2.2inch
Max Stroke : 66mm | 2.6inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-340
Length : 6inch
Usable Stroke : 55mm | 2.2inch
Max Stroke : 66mm | 2.6inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 34kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-152-340
Length : 6inch
Usable Stroke : 55mm | 2.2inch
Max Stroke : 66mm | 2.6inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 60mm ID | 34kgf/mm | K-Tuned