Part Number : Z60-178-050
Length : 7inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 5.0kgf/mm | 280lbs/inch
Usable Stroke : 112mm | 4.4inch
Max Stroke : 115mm | 4.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-178-050
Length : 7inch
Max Stroke : 115mm | 4.5inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 60mm ID | 5kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-178-050
Length : 7inch
Max Stroke : 115mm | 4.5inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 60mm ID | 5kgf/mm | K-Tuned