Part Number : Z60-178-110
Length : 7inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 11.0kgf/mm | 616lbs/inch
Usable Stroke : 82mm | 3.2inch
Max Stroke : 110mm | 4.3inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-178-110
Length : 7inch
Usable Stroke : 82mm | 3.2inch
Max Stroke : 110mm | 4.3inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 60mm ID | 11kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-178-110
Length : 7inch
Usable Stroke : 82mm | 3.2inch
Max Stroke : 110mm | 4.3inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 60mm ID | 11kgf/mm | K-Tuned