Part Number : Z60-178-120
Length : 7inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 12.0kgf/mm | 672lbs/inch
Usable Stroke : 80mm | 3.1inch
Max Stroke : 108mm | 4.3inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-178-120
Length : 7inch
Usable Stroke : 80mm | 3.1inch
Max Stroke : 108mm | 4.3inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 60mm ID | 12kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-178-120
Length : 7inch
Usable Stroke : 80mm | 3.1inch
Max Stroke : 108mm | 4.3inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 60mm ID | 12kgf/mm | K-Tuned