Part Number : Z60-203-040
Length : 8inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 4.0kgf/mm | 224lbs/inch
Usable Stroke : 128mm | 5.0inch
Max Stroke : 136mm | 5.3inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-203-040
Length : 8inch
Max Stroke : 136mm | 5.3inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 60mm ID | 4kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-203-040
Length : 8inch
Max Stroke : 136mm | 5.3inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 60mm ID | 4kgf/mm | K-Tuned