Part Number : Z60-203-070
Length : 8inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 7.0kgf/mm | 392lbs/inch
Usable Stroke : 103mm | 4.1inch
Max Stroke : 133mm | 5.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-203-070
Length : 8inch
Max Stroke : 133mm | 5.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 60mm ID | 7kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-203-070
Length : 8inch
Max Stroke : 133mm | 5.2inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 60mm ID | 7kgf/mm | K-Tuned