Part Number : Z60-203-080
Length : 8inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 99mm | 3.9inch
Max Stroke : 131mm | 5.1inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-203-080
Length : 8inch
Usable Stroke : 99mm | 3.9inch
Max Stroke : 131mm | 5.1inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 60mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z60-203-080
Length : 8inch
Usable Stroke : 99mm | 3.9inch
Max Stroke : 131mm | 5.1inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 60mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned