Part number : Z60-228-160
Length : 9inch
Inner Diameter : 60mm | 2.37inch
Spring Rate : 16.0kgf/mm | 896lbs/inch
Usable Stroke : 98mm | 3.9inch
Max Stroke : 117mm | 4.6inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 9-inch length | 60mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part number : Z60-228-160
Length : 9inch
Usable Stroke : 98mm | 3.9inch
Max Stroke : 117mm | 4.6inch
-65%
Metric Coilover Spring - 9" Length | 60mm ID | 16kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part number : Z60-228-160
Length : 9inch
Usable Stroke : 98mm | 3.9inch
Max Stroke : 117mm | 4.6inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 60mm ID | 16kgf/mm | K-Tuned