Part Number : Z65-102-220
Length : 4inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 22.0kgf/mm | 1,232lbs/inch
Usable Stroke : 48mm | 1.9inch
Max Stroke : 55mm | 2.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 4-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-102-220
Length : 4inch
Usable Stroke : 48mm | 1.9inch
Max Stroke : 55mm | 2.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 4" Length | 65mm ID | 22kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-102-220
Length : 4inch
Usable Stroke : 48mm | 1.9inch
Max Stroke : 55mm | 2.2inch