Part Number : Z65-102-300
Length : 4inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 30.0kgf/mm | 1,680lbs/inch
Usable Stroke : 45mm | 1.8inch
Max Stroke : 50mm | 2.0inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 4-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-102-300
Length : 4inch
Usable Stroke : 45mm | 1.8inch
Max Stroke : 50mm | 2.0inch
-65%
Metric Coilover Spring - 4" Length | 65mm ID | 30kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-102-300
Length : 4inch
Usable Stroke : 45mm | 1.8inch
Max Stroke : 50mm | 2.0inch
Metric Coilover Spring - 4" Length | 65mm ID | 30kgf/mm | K-Tuned