Part Number : Z65-102-380
Length : 4inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 38.0kgf/mm | 2,128lbs/inch
Usable Stroke : 40mm | 1.6inch
Max Stroke : 47mm | 1.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 4-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-102-380
Length : 4inch
Usable Stroke : 40mm | 1.6inch
Max Stroke : 47mm | 1.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 4" Length | 65mm ID | 38kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-102-380
Length : 4inch
Usable Stroke : 40mm | 1.6inch
Max Stroke : 47mm | 1.9inch
Metric Coilover Spring - 4" Length | 65mm ID | 38kgf/mm | K-Tuned