Part Number : Z65-127-120
Length : 5inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 12.0kgf/mm | 672lbs/inch
Usable Stroke : 68mm | 2.7inch
Max Stroke : 78mm | 3.1inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-127-120
Length : 5inch
Usable Stroke : 68mm | 2.7inch
Max Stroke : 78mm | 3.1inch
-65%
Metric Coilover Spring - 5" Length | 65mm ID | 12kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-127-120
Length : 5inch
Usable Stroke : 68mm | 2.7inch
Max Stroke : 78mm | 3.1inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 65mm ID | 12kgf/mm | K-Tuned