Part Number : Z65-127-200
Length : 5inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 20.0kgf/mm | 1,120lbs/inch
Usable Stroke : 63mm | 2.5inch
Max Stroke : 67mm | 2.6inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-127-200
Length : 5inch
Usable Stroke : 63mm | 2.5inch
Max Stroke : 67mm | 2.6inch
-65%
Metric Coilover Spring - 5" Length | 65mm ID | 20kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-127-200
Length : 5inch
Usable Stroke : 63mm | 2.5inch
Max Stroke : 67mm | 2.6inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 65mm ID | 20kgf/mm | K-Tuned