Part Number : Z65-127-420
Length : 5inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 42.0kgf/mm | 2,352lbs/inch
Usable Stroke : 43mm | 1.7inch
Max Stroke : 62mm | 2.4inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 5-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-127-420
Length : 5inch
Usable Stroke : 43mm | 1.7inch
Max Stroke : 62mm | 2.4inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 65mm ID | 42kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-127-420
Length : 5inch
Usable Stroke : 43mm | 1.7inch
Max Stroke : 62mm | 2.4inch
Metric Coilover Spring - 5" Length | 65mm ID | 42kgf/mm | K-Tuned