Part Number : Z65-152-050
Length : 6inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 5.0kgf/mm | 280lbs/inch
Usable Stroke : 95mm | 3.7inch
Max Stroke : 105mm | 4.1inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-152-050
Length : 6inch
Usable Stroke : 95mm | 3.7inch
Max Stroke : 105mm | 4.1inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 65mm ID | 5kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-152-050
Length : 6inch
Usable Stroke : 95mm | 3.7inch
Max Stroke : 105mm | 4.1inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 65mm ID | 5kgf/mm | K-Tuned