Part Number : Z65-152-130
Length : 6inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 13.0kgf/mm | 728lbs/inch
Usable Stroke : 70mm | 2.8inch
Max Stroke : 96mm | 3.8inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-152-130
Length : 6inch
Usable Stroke : 70mm | 2.8inch
Max Stroke : 96mm | 3.8inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 65mm ID | 13kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-152-130
Length : 6inch
Usable Stroke : 70mm | 2.8inch
Max Stroke : 96mm | 3.8inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 65mm ID | 13kgf/mm | K-Tuned