Part Number : Z65-152-340
Length : 6inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 34.0kgf/mm | 1,904lbs/inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 78mm | 3.1inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-152-340
Length : 6inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 78mm | 3.1inch
-65%
Metric Coilover Spring - 6" Length | 65mm ID | 34kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-152-340
Length : 6inch
Usable Stroke : 58mm | 2.3inch
Max Stroke : 78mm | 3.1inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 65mm ID | 34kgf/mm | K-Tuned