Part Number : Z65-178-080
Length : 7inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 93mm | 3.7inch
Max Stroke : 117mm | 4.6inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-178-080
Length : 7inch
Usable Stroke : 93mm | 3.7inch
Max Stroke : 117mm | 4.6inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 65mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-178-080
Length : 7inch
Usable Stroke : 93mm | 3.7inch
Max Stroke : 117mm | 4.6inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 65mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned