Part Number : Z65-178-110
Length : 7inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 11.0kgf/mm | 616lbs/inch
Usable Stroke : 83mm | 3.3inch
Max Stroke : 115mm | 4.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-178-110
Length : 7inch
Usable Stroke : 83mm | 3.3inch
Max Stroke : 115mm | 4.5inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 65mm ID | 11kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-178-110
Length : 7inch
Usable Stroke : 83mm | 3.3inch
Max Stroke : 115mm | 4.5inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 65mm ID | 11kgf/mm | K-Tuned