Part Number : Z65-178-140
Length : 7inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 14.0kgf/mm | 784lbs/inch
Usable Stroke : 80mm | 3.1inch
Max Stroke : 109mm | 4.3inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-178-140
Length : 7inch
Usable Stroke : 80mm | 3.1inch
Max Stroke : 109mm | 4.3inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 65mm ID | 14kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-178-140
Length : 7inch
Usable Stroke : 80mm | 3.1inch
Max Stroke : 109mm | 4.3inch