Part Number : Z65-203-070
Length : 8inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 7.0kgf/mm | 392lbs/inch
Usable Stroke : 115mm | 4.5inch
Max Stroke : 127mm | 5.0inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-203-070
Length : 8inch
Max Stroke : 127mm | 5.0inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 65mm ID | 7kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-203-070
Length : 8inch
Max Stroke : 127mm | 5.0inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 65mm ID | 7kgf/mm | K-Tuned