Part Number : Z65-203-140
Length : 8inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 14.0kgf/mm | 784lbs/inch
Usable Stroke : 87mm | 3.4inch
Max Stroke : 123mm | 4.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-203-140
Length : 8inch
Usable Stroke : 87mm | 3.4inch
Max Stroke : 123mm | 4.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 65mm ID | 14kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-203-140
Length : 8inch
Usable Stroke : 87mm | 3.4inch
Max Stroke : 123mm | 4.9inch