Part Number : Z65-203-220
Length : 8inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 22.0kgf/mm | 1,232lbs/inch
Usable Stroke : 78mm | 3.1inch
Max Stroke : 109mm | 4.3inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-203-220
Length : 8inch
Usable Stroke : 78mm | 3.1inch
Max Stroke : 109mm | 4.3inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 65mm ID | 22kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-203-220
Length : 8inch
Usable Stroke : 78mm | 3.1inch
Max Stroke : 109mm | 4.3inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 65mm ID | 22kgf/mm | K-Tuned