Part Number : Z65-228-060
Length : 9inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 6.0kgf/mm | 336lbs/inch
Usable Stroke : 124mm | 4.9inch
Max Stroke : 150mm | 5.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 9-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-228-060
Length : 9inch
Max Stroke : 150mm | 5.9inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 65mm ID | 6kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-228-060
Length : 9inch
Max Stroke : 150mm | 5.9inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 65mm ID | 6kgf/mm | K-Tuned