Part Number : Z65-228-080
Length : 9inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 113mm | 4.4inch
Max Stroke : 148mm | 5.8inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 9-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-228-080
Length : 9inch
Max Stroke : 148mm | 5.8inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 65mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-228-080
Length : 9inch
Max Stroke : 148mm | 5.8inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 65mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned