Part Number : Z65-254-030
Length : 10inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 3.0kgf/mm | 168lbs/inch
Usable Stroke : 160mm | 6.3inch
Max Stroke : 182mm | 7.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 10-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-254-030
Length : 10inch
Max Stroke : 182mm | 7.2inch
Metric Coilover Spring - 10" Length | 65mm ID | 3kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-254-030
Length : 10inch
Max Stroke : 182mm | 7.2inch
You may also like
NEW
Thumbnail 1
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 18kgf/mm
NEW
Thumbnail 1
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 20kgf/mm
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 16kgf/mm
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 17kgf/mm
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 14kgf/mm
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 15kgf/mm
-65%NEW
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 38kgf/mm
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 13kgf/mm
-65%NEW
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 32kgf/mm
-65%NEW
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 46kgf/mm
-65%NEW
Metric Coilover Spring - 4" Length | 60mm ID | 42kgf/mm
Metric Coilover Spring - 5" Length | 60mm ID | 12kgf/mm
Metric Coilover Spring - 10" Length | 65mm ID | 3kgf/mm | K-Tuned