Part Number : Z65-254-140
Length : 10inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 14.0kgf/mm | 784lbs/inch
Usable Stroke : 100mm | 3.9inch
Max Stroke : 157mm | 6.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 10-inch length | 65mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-254-140
Length : 10inch
Max Stroke : 157mm | 6.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 10" Length | 65mm ID | 14kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z65-254-140
Length : 10inch
Max Stroke : 157mm | 6.2inch
Metric Coilover Spring - 10" Length | 65mm ID | 14kgf/mm | K-Tuned