Part Number : Z70-152-090
Length : 6inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 9.0kgf/mm | 504lbs/inch
Usable Stroke : 83mm | 3.3inch
Max Stroke : 99mm | 3.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 6-inch length | 70mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-152-090
Length : 6inch
Usable Stroke : 83mm | 3.3inch
Max Stroke : 99mm | 3.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 6" Length | 70mm ID | 9kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-152-090
Length : 6inch
Usable Stroke : 83mm | 3.3inch
Max Stroke : 99mm | 3.9inch
Metric Coilover Spring - 6" Length | 70mm ID | 9kgf/mm | K-Tuned