Part Number : Z70-178-070
Length : 7inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 7.0kgf/mm | 392lbs/inch
Usable Stroke : 100mm | 3.9inch
Max Stroke : 120mm | 4.7inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 70mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-070
Length : 7inch
Max Stroke : 120mm | 4.7inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 7kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-070
Length : 7inch
Max Stroke : 120mm | 4.7inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 7kgf/mm | K-Tuned