Part Number : Z70-178-080
Length : 7inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 101mm | 4.0inch
Max Stroke : 114mm | 4.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 70mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-080
Length : 7inch
Max Stroke : 114mm | 4.5inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-080
Length : 7inch
Max Stroke : 114mm | 4.5inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned