Part Number : Z70-178-100
Length : 7inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 10.0kgf/mm | 560lbs/inch
Usable Stroke : 92mm | 3.6inch
Max Stroke : 113mm | 4.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 70mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-100
Length : 7inch
Usable Stroke : 92mm | 3.6inch
Max Stroke : 113mm | 4.5inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 10kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-100
Length : 7inch
Usable Stroke : 92mm | 3.6inch
Max Stroke : 113mm | 4.5inch
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 10kgf/mm | K-Tuned