Part Number : Z70-178-160
Length : 7inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 16.0kgf/mm | 896lbs/inch
Usable Stroke : 79mm | 3.1inch
Max Stroke : 107mm | 4.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 7-inch length | 70mm ID Metric Coilover Springs
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-160
Length : 7inch
Usable Stroke : 79mm | 3.1inch
Max Stroke : 107mm | 4.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 7" Length | 70mm ID | 16kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-178-160
Length : 7inch
Usable Stroke : 79mm | 3.1inch
Max Stroke : 107mm | 4.2inch