Part Number : Z70-203-060
Length : 8inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 6.0kgf/mm | 336lbs/inch
Usable Stroke : 117mm | 4.6inch
Max Stroke : 137mm | 5.4inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-203-060
Length : 8inch
Max Stroke : 137mm | 5.4inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 70mm ID | 6kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-203-060
Length : 8inch
Max Stroke : 137mm | 5.4inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 70mm ID | 6kgf/mm | K-Tuned