Part Number : Z70-203-080
Length : 8inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 105mm | 4.1inch
Max Stroke : 132mm | 5.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-203-080
Length : 8inch
Max Stroke : 132mm | 5.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 70mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-203-080
Length : 8inch
Max Stroke : 132mm | 5.2inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 70mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned