Part Number : Z70-203-140
Length : 8inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 14.0kgf/mm | 784lbs/inch
Usable Stroke : 94mm | 3.7inch
Max Stroke : 125mm | 4.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 8-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-203-140
Length : 8inch
Usable Stroke : 94mm | 3.7inch
Max Stroke : 125mm | 4.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 8" Length | 70mm ID | 14kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-203-140
Length : 8inch
Usable Stroke : 94mm | 3.7inch
Max Stroke : 125mm | 4.9inch
Metric Coilover Spring - 8" Length | 70mm ID | 14kgf/mm | K-Tuned