Part Number : Z70-228-060
Length : 9inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 6.0kgf/mm | 336lbs/inch
Usable Stroke : 125mm | 4.9inch
Max Stroke : 155mm | 6.1inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 9-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-228-060
Length : 9inch
Max Stroke : 155mm | 6.1inch
-65%
Metric Coilover Spring - 9" Length | 70mm ID | 6kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-228-060
Length : 9inch
Max Stroke : 155mm | 6.1inch