Part Number : Z70-228-100
Length : 9inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 10.0kgf/mm | 560lbs/inch
Usable Stroke : 113mm | 4.4inch
Max Stroke : 140mm | 5.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 9-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-228-100
Length : 9inch
Max Stroke : 140mm | 5.5inch
-65%
Metric Coilover Spring - 9" Length | 70mm ID | 10kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-228-100
Length : 9inch
Max Stroke : 140mm | 5.5inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 70mm ID | 10kgf/mm | K-Tuned