Part Number : Z70-228-120
Length : 9inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 12.0kgf/mm | 672lbs/inch
Usable Stroke : 110mm | 4.3inch
Max Stroke : 133mm | 5.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 9-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-228-120
Length : 9inch
Max Stroke : 133mm | 5.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 9" Length | 70mm ID | 12kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-228-120
Length : 9inch
Max Stroke : 133mm | 5.2inch
Metric Coilover Spring - 9" Length | 70mm ID | 12kgf/mm | K-Tuned