Part Number : Z70-254-040
Length : 10inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 4.0kgf/mm | 224lbs/inch
Usable Stroke : 147mm | 5.8inch
Max Stroke : 182mm | 7.2inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 10-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-040
Length : 10inch
Max Stroke : 182mm | 7.2inch
-65%
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 4kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-040
Length : 10inch
Max Stroke : 182mm | 7.2inch
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 4kgf/mm | K-Tuned